Addig vitatkoztunk ma Magyar Péterrel az Országgyűlésben, szokás szerint parázs hangulatban, hogy a heves vita végére sikerült elérni, hogy én vezessem a végrehajtó maffia ügyeit feltáró vizsgálóbizottságot. Azért is meglepő ez az eredmény, mert a múlt héten szavazta le a Tisza Párt azt a javaslatunkat, hogy mi vezessük a végrehajtók visszaéléseit vizsgáló bizottságot, helyette a Tisza Pártra akarták bízni ezt is. Egyelőre elég rendhagyó módon működik az új kormány. Persze, jobb későn, mint soha!
Azonban a híradóban megakadt a szemem egy mondaton: a végrehajtási tevékenységet nonprofit szervezetben kell végezni. Bízom benne, hogy csak újságírói felületességből fakadt ez a mondat, és általános értelemben használta a nonprofit jelzőt,. holott ez a köztudatban vállalkozáshoz van rendelve. A normális hozzállásnak annak kellene lennie, hogy ahol kényszerítő, hatalmi tevékenység történik, annak állami, államigazgatási keretekben kellene működnie. És ide sorolnám a monopol helyzetben lévő vállalkozás jellegű tevékenységeket is. Tovább...