Miközben a Facebookon zajlik az "abszolút filmszínház", a Meta-kormányzás, Magyar Péter kormánya szépen csendben feloldotta a tilalmat, amely az ukrán agrártermékek Magyarországra történő behozatalát tiltotta.
Mostantól ömölhet hazánkba az olcsó, de sokszor silány minőségű, ellenőrizetlen ukrán gabona, hús, tojás, liszt, kukorica, napraforgómag, repcemag stb. A magyar gazdákat, a magyar vidéket ezzel kivégzik, de láthatóan ez nem érdekli a Tisza-kormányt.
A most hatályát vesztő rendelet több mint 20 termék behozatalát tiltotta meg Ukrajnából. A Mi Hazánk kezdeményezi a parlamentben, hogy az Országgyűlés a magyar gazdák, a mezőgazdaság, a vidék, és a magyar lakosság védelmében, újra vezesse be a tilalmat.